רונן 050-8618789

Ronenh259@gmail.com

www.Ronenh.com
 

 

 

לא קל להיות טכנאי מזגנים
טכנאי מזגנים הגיע כדי לתקן את המזגן המקולקל שלכם. חם לכם, מזיע לכם, ואין לכם סבלנות; בכל זאת - כדאי שתהיו נחמדים אליו
מאת: אריאל השומרוני
 
לא קל להיות טכנאי מזגנים
 


כן, לפעמים זה לא פשוט לשמור על קור רוח, וקשה במיוחד להיות נחמדים - אבל כדאי להתאמץ. אפילו שהמזגן שלכם מקולקל כבר כמה שעות, וידוע שחיים בלי מזגן במדינת ישראל משולים לחיים בנורבגיה ללא מעיל. אפילו שחיכיתם, הוא איחר, ולא בטוח אפילו שיפתור לכם את הבעיה - למרות זאת, כדאי לנשום עמוק ולהסביר פנים לחבר "טכנאי מזגנים"

להיות נחמדים זו אסטרטגיה טובה באופן כללי, במיוחד כשהאיש אליו אתם נחמדים הוא זה שאמור לעזור לכם. זה גם עניין אנושי בסיסי שקשור ליחסים בין בני אדם. אבל מעבר לזה, ולמרות העובדה שטכנאות מזגנים לעיתים קרובות מוצגת כמקצוע אטרקטיבי, כדאי להיות נחמדים אל טכנאי המזגנים כי מדובר במקצוע לא קל. כן, לא קל להיות טכנאי מזגנים.

להיות טכנאי מזגנים זה מעייף

טכנאות מזגנים לא נשמעת קשה כמו עבודת בניין, למשל. אולי היא נחשבת יוקרתית יותר, כי טכנאות, כמו הנדסאות ומקצועות טכניים אחרים צריכה להילמד באופן מסודר. עדיין, במדינה כל-כך לוהטת, ניכר שיש מעט סבלנות כלפי טכנאי מזגנים - אולי מעט מדי.

מצד אחד, כשהם מגיעים לתקשורת זה לעיתים קרובות בהקשר לא מחמיא. למשל, הסיפור הזה שבו הטכנאי ביקר שלוש פעמים כדי לתקן מזגן דולף. או מקרים אחרים של שירות מאכזב, שבו קשה לדעת אם מי שאשם הוא החברה, הטכנאי או הלקוח. ואגב, לא מפתיע לגלות שרוב העוסקים בתחום הם שכירים של חברות גדולות, על כל המשתמע מכך לטוב ולרע.

ומצד שני, על מי שבוחר להיות עצמאי בתחום (לא רק טכנאות מזגנים, אלא כל מקצועות הטכנאות) מרחפות מדי פעם סכנות כמו הצעת החוק הזו, לפיה טכנאי שיקבע עם לקוח ויאחר ישלם עד 600 שקלים פיצוי. זה מין סוג של פופוליזם שעובד כנראה טוב על אנשים שחיים במדינה חמה.

ולפעמים אפילו מסוכן

מסתבר שלהיות טכנאי מזגנים עלול להיות גם מסוכן. לדוגמא, אולי אתם זוכרים את המקרה שהגיע לתקשורת בו טכנאי מזגנים התחשמל ומת על הגג, או המקרה שסוקר אפילו יותר בהרחבה שבו טכנאי מזגנים נפל אל מותו מחלון ביתו של ידוען. במקרה אחר מאבטח בית-ספר הרג טכנאי מזגנים שסרב להזדהות. ויש סתם מקרים של נפילות ופציעות כמו זה.

בקיצור, טכנאי מזגנים לא מלקקים דבש. לא ברור כמה המקרים הספציפיים האלה מייצגים, אבל ברור שלהיות טכנאי (כנראה לא רק טכנאי מזגנים), כרוך לעיתים בסיכון, בעבודה עם לקוחות שעלולים להיות כועסים או לא מרוצים, בצדק או שלא בצדק, באשמת הטכנאי או שלא.  טכנאות - מזגנים או בכלל - היא עסק שעלול להיות לפעמים כפוי טובה.

אנחנו דרמטיים מדי? יכול להיות. מצד שני, כל מה שאמרנו כאן ממחיש נקודה חשובה: שבעלי מקצוע לא חפים מטעויות ולעומת זאת עשויים להביא איתם אליכם את צרותיהם ודאגותיהם. גם הם בני אדם ,תתייחסו אליהם יפה. 

תאריך ושעה
 

   פתיחת קריאת שירות לטכנאי מזגנים
       

   פתיחת קריאת שירות לטכנאי קירור